Czarnoprochowce jednym z rodzajów broni palnej

Czarnoprochowce jednym z rodzajów broni palnej

14 lipca 2021 Wyłączono przez Redakcja

Broń czarnoprochowa jest poprzednikiem klasycznej broni palnej. Wystrzeliwanie pocisku odbywa się w niej poprzez gwałtowne spalanie czarnego prochu – stąd nazwa tej broni. Broń czarnoprochowa produkowana była do końca XIX wieku. Dzisiaj sklep z bronią czarnoprochową oferuje jej repliki.

Czy czarnoprochowce są legalne?

Czarnoprochowce są bardzo udanymi replikami. Broń ta nie jest atrapą, a to znaczy, że z broni tej można strzelać. Osoby, które interesuje broń czarnoprochowa najczęściej pytają więc o to, czy na zakup tej broni potrzebne jest zezwolenie. Otóż zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, czarnoprochowce można kupić bez zezwolenia. Trzeba tylko mieć ukończone 18 lat. Również części i akcesoria do broni czarnoprochowej można kupić bez zezwolenia.

Jedynym wyjątkiem jest zakup czarnego prochu. Aby go kupić należy posiadać Europejską Kartę Broni na zakupioną broń. Karta ta jest wydawana po przedstawieniu dowodu zakupu, który wystawił sklep z bronią.

Jaką broń czarnoprochową można kupić?

Oferta broni czarnoprochowej jest obecnie bardzo bogata. Klienci mogą zakupić karabiny czarnoprochowe, pistolety i rewolwery. Wszystkie karabiny czarnoprochowe oraz pozostałe rodzaje broni czarnoprochowej dostępne w dobrym sklepie to produkty bardzo wysokiej jakości pochodzące od cenionych producentów specjalizujących się w produkcji broni historycznej.

Repliki broni czarnoprochowej cieszą się rosnącą popularnością. Wszystkie są wykonane bardzo starannie i umożliwiają precyzyjne oddanie strzału.