Co warto wiedzieć przed zakupem broni?

Co warto wiedzieć przed zakupem broni?

6 maja 2021 Wyłączono przez Redakcja

Broń towarzyszy człowiekowi od bardzo dawna. Jednym z jej rodzajów jest broń rozdzielnego ładowania znana bardziej jako broń czarnoprochowa.

Różne rodzaje broni czarnoprochowej

Współcześnie dostępna w sprzedaży broń czarnoprochowa jest wierną kopią broni produkowanej przed 1885 rokiem. Dzisiaj czarnoprochowce najczęściej kupują pasjonaci historii militariów, kolekcjonerzy oraz członkowie grup rekonstrukcyjnych.

Wielość modeli sprawia też, że każdy może wybrać czarnoprochowce, które najbardziej go interesują czy spełniają jego indywidualne potrzeby. Co więcej, sklep z bronią czarnoprochową prowadzi sprzedaż nie tylko broni. W ofercie klienci znajdą pistolety, rewolwery i karabiny czarnoprochowe oraz takie artykuły jak na przykład kule, czarny procy czy niezbędne do czyszczenia lufy wyciory.

Broń bez zezwolenia

Osoby, które interesują karabiny czarnoprochowe czy inne czarnoprochowce najczęściej pytają o to, czy na zakup tej broni potrzebne jest zezwolenie. Otóż zgodnie z ustawą o broni i amunicji, zakup repliki broni wyprodukowanej przez 1885 rokiem nie wymaga zezwolenia. Broń czarnoprochowa może zostać kupiona przez wszystkie pełnoletnie osoby. Co więcej, ta sama ustawa pozwala na noszenie broni czarnoprochowej w miejscach publicznych. Repliki, które oferuje sklep z bronią czarnoprochową zostały wyprodukowane przez takie firmy jak Pietta, Uberti, Pedersoli, Firearms.

Wyjątkowa stylistyka broni czarnoprochowej sprawia, że wzbudza one ogromne zainteresowanie nie tylko miłośników historii militariów i strzelectwa.