Zostać streamerem i zacznij nagrywać

Zostać streamerem i zacznij nagrywać

22 września 2022 Wyłączono przez Redakcja

Jeżeli jesteś początkującym streamerem, powinieneś wysłuchać kilku ważnych rad, zanim zaczniesz nagrywać i transmitować w sieci swoje streamy. Posłuchaj, przeanalizuj i naucz się transmisji online. Jeżeli zatem marzysz aby przeprowadzić własne transmisje live w postaci streamów, koniecznie zapoznaj się z poniższym poradnikiem. Co to właściwie jest streaming? To nic innego jak udostepnienie treści konkretnego wideo innym użytkownikom wraz z własnym nagranym głosem, można także udostępnić swój wizerunek. Najpopularniejsze są transmisje gier komputerowych, transmisje meczy sportowych czy transmisje dotyczące nauki obsługi jakiegoś skomplikowanego programu komputerowego.

Najważniejsze to pozostać sobą

Nie zależnie od tego jaki rodzaj streamu wybrałeś, najważniejsze aby pozostał sobą. Stres oczywiście nie od razu uda ci się wyeliminować ale jeżeli niczego nie będziesz udawał, z pewnością uda ci się realizacja transmisji na żywo, nawet najtrudniejszego meczu piłkarskiego, który będziesz komentował w sieci. Przekonanie widzów do własnej osoby nie jest trudne. Jeżeli jesteś lubiany w realnym życiu, także transmisje online spodobają się grupie słuchaczy, którzy zechcą cię regularnie oglądać.

Systematyczność ma duże znaczenie

Nawet jeżeli na początku nie wszystko będzie wychodziło ci w sposób perfekcyjny, dzięki systematyczności wzbudzisz w słuchających i oglądających twoje transmisje osobach żywą sympatię. Systematyczność to także sposób na przyciągnięcie kolejnych osób. Taka realizacja transmisji nie musi od razu trwać godzinę czy dwie, może to być na przykład kilkanaście minut, ale jeżeli będziesz to robić cyklicznie raz w tygodniu, wpadniesz w pamięć swoich nowych fanów i przyciągniesz inne osoby do oglądania.