Studiowanie w Gdańsku jest prawdziwą przyjemnością

Studiowanie w Gdańsku jest prawdziwą przyjemnością

30 lipca 2021 Wyłączono przez Redakcja

Gdańsk jest dużym ośrodkiem miejskim położonym na Pomorzu. Miasto to jest też bardzo liczącym się ośrodkiem akademickim w kraju. Na studia stacjonarne Gdańsk czy studia zaoczne Gdańsk każdego roku decyduje się około 70 tysięcy młodych osób. Są wśród nich osoby z całej Polski.

Kierunki, które można studiować w Gdańsku

Gdańskie uczelnie wyższe kształcą na różnych kierunkach i w bardzo różnych specjalnościach. Maturzyści mogą ubiegać się na przyjęcie na studia stacjonarne Gdańsk zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych. Studia stacjonarne Gdańsk umożliwiają zdobycie tytułu licencjata, magistra, inżyniera. Młodzi ludzie mogą studiować nie tylko w trybie stacjonarnym.

Studia zaoczne Gdańsk cieszą się nie mniejszą popularnością niż te stacjonarne. O przyjęcie na studia zaoczne Gdańsk maturzyści mogą ubiegać się między innymi na Uniwersytecie Gdańskim. Zdobycie nowych kwalifikacji umożliwiają Gdańsk studia podyplomowe. Studia podyplomowe Gdańsk dostępne są na większości gdańskich wyższych uczelni.

Nowoczesna infrastruktura gdańskich uczelni

Gdańskie uczelnie dysponują nowoczesnymi laboratoriami. Zatrudniają wykwalifikowaną kadrę naukową. Możliwość uzyskania praktycznej wiedzy dają między innymi Gdańsk studia podyplomowe. Są one doskonałym wyborem dla osób chcących inwestować w siebie.

Studia na gdańskich uczelniach przygotowują absolwentów do podjęcia atrakcyjnej pracy. Uczelnie z tego miasta kształcą na bardzo różnych kierunkach i w różnych specjalnościach – także typowo morskich.