Poznaj zalety i wady obróbki CNC

Poznaj zalety i wady obróbki CNC

22 sierpnia 2022 Wyłączono przez Redakcja

Choć obróbka metali Kraków z wykorzystaniem obrabiarki CNC Kraków nie jest jedyną dostępną dziś opcją, nie trzeba być wcale ekspertem w tej dziedzinie, aby dostrzec, że cieszy się wyjątkowo dużą popularnością. Warto więc zastanowić się nie tylko nad tym, jakie ma zalety, ale również na to, czy korzystając z jej możliwości należy obawiać się określonych niedociągnięć.

Przegląd zalet usług CNC

Usługi CNC Kraków są wybierane z wielu powodów. Osoby, które zlecają ich wykonanie zwracają jednak uwagę przede wszystkim na to, z jak dużą precyzją wykonywane są kolejne elementy. Niestety, choć obróbka ręczna jest tańsza, nigdy nie jest nam w stanie zagwarantować równie dużej dokładności.

Oczywiście, choć precyzja jest ważna, trudno utrzymywać, że jest jedyną zaletą CNC. Wymieniając te najważniejsze zwykle wspomina się o oszczędności materiału stosowanego podczas pracy. Nie bez znaczenia jest i to, że mamy do czynienia z metodą, która jest znana jako stosunkowo szybka.

Trudno o lepszą opcję, gdy duża liczba rozwiązań jest nam niezbędna na już. Jakby tego było mało, elementy wykonane z wykorzystaniem metody obróbki CNC zwracają na siebie uwagę ze względu na wysokiej jakości krawędzi. Trudno tego nie docenić biorąc pod uwagę brak konieczności wykonania dodatkowej obróbki o charakterze wykańczającym.

Czy obróbka CNC ma wady?

Obróbka metali z wykorzystaniem obrabiarki CNC jest popularnym, wysoko cenionym rozwiązaniem. Z całą pewnością nie oznacza to jednak, że mamy w jej przypadku do czynienia z propozycją wolną od wad.

Tu warto wspomnieć przede wszystkim o konieczności zastosowania dość drogiego oprogramowania CAD. Sporym utrudnieniem jest również to, że nie sprawdza się w odniesieniu do każdego materiału, a do tego jest droższa niż obróbka ręczna.