Noże kuchenne dla profesjonalistów

Noże kuchenne dla profesjonalistów

20 maja 2021 Wyłączono przez Redakcja

Podstawowym narzędziem pracy każdego kucharza i szefa kuchni jest nóż. Jest niezbędny do przygotowania większości potraw. Profesjonalne noże kuchenne zapewniają znakomite efekty krojenia i sprawiają, że każda potrawa smakuje wyśmienicie.

Noże ze stali japońskiej

Do produkcji noży wykorzystywane są bardzo różne rodzaje stali. To rodzaj zastosowanej stali decyduje o ostrości noża, jego odporności na korozję czy przebarwienia. Profesjonalne noże kuchenne mogą wykonane między innymi ze stali damasceńskiej.

Stal damasceńska wykorzystywana jest do produkcji noży kuchennych najwyższej klasy. Noże profesjonalne ze stali damasceńskiej są niezwykle ostre, dlatego są tak często wykorzystywane przez szefów kuchni. Profesjonalne noże kuchenne dla kucharzy ze stali damasceńskiej na ogół znajdują zastosowanie przy przygotowywaniu dań kuchni azjatyckiej, w tym także japońskiej.

Nóż kuchenny dla profesjonalisty

Wykonane przez japońskich producentów profesjonalne noże kuchenne dla kucharzy nie należą do tanich. Na ich zakup rzadko więc decydują się amatorzy. Japońskie noże kucharskie profesjonalne od tych europejskich różnią się nie tylko ostrością. Noże kucharskie profesjonalne rodem z Japonii bardzo często mają bogato zdobioną, wykonaną z drewna rączkę. W ofercie dostępne są między innymi noże kucharskie profesjonalne santoku.

Trudno sobie wyobrazić pracę kucharza bez różnych rodzajów noży. Zawodowi kucharze mają do wyboru między innymi wysokiej klasy noże japońskiej produkcji. Do ich wykonania wykorzystano stal damasceńską.