Na czym polega specyfika panthenolu?

Na czym polega specyfika panthenolu?

1 sierpnia 2022 Wyłączono przez Redakcja

Walka z oparzeniami słonecznymi nie jest prosta. Charakteryzują się dużą bolesnością, pociągają przy tym za sobą negatywne skutki także w dłuższej perspektywie. Na szczęście, na rynku możemy spotkać się z przynajmniej kilkoma preparatami, które są nam w stanie ulżyć w cierpieniu. Jednym z nich jest panthenol na oparzenia to specjalna pianka na oparzenia słoneczne znana nie tylko ze swojej skuteczności, ale i z tego, że może być stosowana zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci.

Panthenol – co to jest?

Panthenol znany też jako prowitamina B5 to składnik, który znajduje się nie tylko w środkach leczniczych. Ma naturalne pochodzenie, możemy więc spotkać go choćby w ludzkiej skórze, paznokciach i włosach. Prowitamina B5 pełni w organizmie kilka ważnych funkcji. Ma duże znaczenie choćby w procesie regeneracji naskórka, choć przyczynia się również do szybkiego wzrostu paznokci i włosów. Ten, który jest stosowany w kosmetykach, ma do spełnienia przede wszystkim funkcje nawilżające.

Jak działa panthenol na oparzenia słoneczne?

Panthenol na oparzenie występuje w stężeniu od 5 do nawet 10 procent i można korzystać z niego bez obaw o skutki uboczne. Przeważnie pojawia się w towarzystwie innych składników, w tym zwłaszcza ekstraktu z aloesu. Ma działanie łagodzące, pianka na oparzenia termiczne jest jednak w stanie również aktywizować podziały komórek, dzięki którym mamy do czynienia z szybszą regeneracją skóry i jej powrotem do równowagi.

Stosując Panthenol należy ściśle stosować się do zaleceń producenta konkretnego rozwiązania. Zwykle zaleca się rozpylanie pianki na uszkodzone części skóry i pozwolenie jej na wchłonięcie się. Należy wystrzegać się pocierania skóry. Pianka nie wchłonie się dzięki temu szybciej, zwiększą się przy tym dolegliwości bólowe.