Jakie pędzle do makijażu wybrać dla początkujących?

Jakie pędzle do makijażu wybrać dla początkujących?

21 września 2022 Wyłączono przez Redakcja

Każda kosmetyczka, która zawodowo zajmuje się nakładaniem makijażu, w swojej szafce na kosmetyki ma z pewnością oddzielną szufladę przeznaczoną tylko na pędzle do makijażu. Jeżeli jednak samodzielnie nakładamy sobie makijaż, a dodatkowo należymy do osób początkujących, wystarczy nam tylko kilka akcesoriów do malowania, o nich teraz właśnie napiszemy. Tutaj nie warto kupować przypadkowych pędzli, albowiem każdy ma inny kształt, miękkość oraz przeznaczenie. Każdy z pędzli inaczej aplikuje, pozwala na ciekawe i dokładne blendowanie, a co najważniejsze pomaga w zachowaniu odpowiedniej higieny.

Jakie pędzle do makijażu na początek?

Na początek nie musisz mieć całej szafki pędzli do makijażu, z powodzeniem wystarczy ci pięć różnych pędzli, a wśród nich powinien obowiązkowo znaleźć się pędzel do cieni oraz równie znany i lubiany przez kobiety pędzel do blendowania. Oba te pędzle służą do nakładania cieni na powieki, jednak każdy z nich ma inną budowę i zastosowanie. Jeżeli nie wiesz jakie są rodzaje pędzli do cieni, możesz poszukać szerszych informacji w sieci, tutaj z pewnością znajdziesz odpowiednie rady. To co najważniejsze w pędzlu do nakładania cieni, to jego wygląd. Powinien być cienki i stosunkowo płaski, dzięki temu nie tylko pomalujesz powiekę, ale również kąciki, które są już trudniej dostępne.

Czy warto kupić zestaw pędzli do makijażu?

Często w drogerii możemy spotkać gotowe zestawu pędzli do makijażu i pewnie na początek taki właśnie by wystarczył, jednak warto sprawdzić czy w takim zestawie znajdują się wszystkie potrzebne cienie, a co najważniejsze czy są one odpowiedniej grubości i wielkości. Równie istotny jest także pędzel do pudru, choć ostatnio bardziej popularne także dla początkujących są gąbki do nakładania pudru.