Jak rozpoznać profesjonalny fotel kierowcy Iveco?

Jak rozpoznać profesjonalny fotel kierowcy Iveco?

22 czerwca 2022 Wyłączono przez Redakcja

Analizując części Iveco Daily, które w pewnym momencie należy wymienić, zwykle nie zakładamy, że fotel kierowcy lub pasażera mogłyby znaleźć się na tej liście. Wychodzimy z założenia, że nawet jego ewentualne usterki są do zniesienia. Niestety, zarówno on, jak i fotel pasażera Iveco Daily są tymi elementami wyposażenia pojazdu, które są tyleż niedoceniane, co ważne. Na co zatem uważać szukając tych najlepszych?

Fotel profesjonalny czyli jaki?

Fotel Iveco powinien charakteryzować się przynajmniej kilkoma ważnymi cechami. Mówienie o tym, które z nich są mniej, a które bardziej istotne, nie jest wcale proste. Prawdą jest jednak to, że sprzęt, który ma nam zapewnić jazdę w komfortowych warunkach powinien charakteryzować się odpowiednio wyprofilowanym oparciem. Tu kluczowe znaczenie wydaje się mieć wspomaganie dolnej części pleców, bo to właśnie ich odcinek lędźwiowy jest najbardziej obciążony podczas jazdy.

Co do zasady, im bardziej oparcie spotyka się z powierzchnią pleców, tym lepsze jest tego rodzaju rozwiązanie. Oczywiście, fotel kierowcy Iveco Daily powinien być skonstruowany także w taki sposób, aby minimalizować ryzyko ewentualnych urazów. To właśnie taką funkcję mają do spełnienia coraz lepiej wyprofilowane zagłówki.

Inne cechy fotela do Iveco

O fotelu trudno mówić, że jest profesjonalny także wtedy, gdy jego siedzisko nie jest zaokrąglone z przodu. To właśnie takie rozwiązania sprawiają, że naczynia krwionośne mogą swobodnie pracować. O ile na krótkich trasach nie jest to poważny problem, o tyle na tych dłuższych mamy do czynienia z dużym wyzwaniem.

Zbyt głębokie siedzisko pozornie może wydawać się zaletą. W praktyce okazuje się jednak, że wygodne siedzenie na nim jest niemożliwe lub niemal niemożliwe. Osoby liczące na dobry fotel powinny też upewnić się, że pozwala on na regulację oparcia.