Fotele pneumatyczne dla kierowców i ich zalety

Fotele pneumatyczne dla kierowców i ich zalety

16 lipca 2022 Wyłączono przez Redakcja

Często możemy usłyszeć, że kierowca samochodu dostawczego z pewnością ma kilka poważniejszych problemów niż dopasowanie fotela do swoich potrzeb. Choć jednak fotel ciągle nie jest jedną z najczęściej zamawianych części Iveco Daily, zapotrzebowanie akurat na ten element wyposażenia systematycznie rośnie.

O dużej popularności można mówić zresztą nie tylko w kontekście siedzenia kierowcy, bo i fotel pasażera Iveco Daily jest tym, któremu poświęca się dziś sporo uwagi. Warto zapoznać się zatem z innowacjami w tym zakresie, z jakimi można się spotkać na rynku.

Nowe spojrzenie na fotele w Iveco

Za najlepszy fotel kierowcy Iveco Daily coraz częściej jest uważany model pneumatyczny. Początkowo można odnieść wrażenie, że duże zapotrzebowanie, jakie jest na niego zgłaszane to przede wszystkim zasługa dobrej promocji. Przegląd zalet, jakie posiada tego rodzaju fotel Iveco szybko uświadamia nam jednak, że byliśmy w błędzie.

Na pierwszy plan wysuwa się to, że fotel pneumatyczny idealnie tłumi drgania, dzięki czemu nawet jazda w trudnych warunkach nie wiąże się z nieprzyjemnymi uderzeniami w plecy, których kierowca doświadcza w innych okolicznościach. Fotel pneumatyczny jest też wyposażony w regulację wagi i wysokości oraz regulację przód-tył. Można go dopasować do potrzeb zgłaszanych przez konkretnego kierowcy. Co przy tym szczególnie ważne, można to robić jednym przyciskiem.

Inne ciekawe funkcje fotela kierowcy

Kierowca samochodu dostawczego nie wybiera warunków, w jakich musi pełnić swoje obowiązki. Nic więc dziwnego, że zimą doceni z pewnością jeszcze jedną opcję charakterystyczną dla nowoczesnych foteli. Jest nim możliwość podgrzewania siedziska, dzięki czemu jazda odbywa się w bardziej komfortowych warunkach. Nowoczesne fotele charakteryzuje również możliwość dopasowania zagłówka do potrzeb kierowcy. Dzięki temu nieustannie chroniony jest jego kręgosłup.